18 linksmų gimtadienio žaidimų vaikams namie

Gimtadienis – tai ypatingas įvykis vaiko gyvenime ir visi tėvai nori, kad jų vaikai turėtų kuo gražesnius ir šiltesnius prisiminimus apie juos. Šiais kompiuterinių žaidimų laikais, dažnai sunku sugalvoti ką veikti namuose per vaikų gimtadienio šventes. Sąmoningi tėvai dažnai su nostalgija prisimena savo vaikystę, kai per gimtadienius žaisdavo įvairiausius žaidimus, kuriuos patys sugalvodavo.

Gimtadienio žaidimai vaikams namuoseTėvai norėtų perduoti vaikams savo vaikystės patirtis, tačiau darosi vis sunkiau vaikus atplėšti nuo virtualaus pasaulio. Tam, kad vaikai pajustų ir norėtų žaisti žaidimus, svarbu skirti vaikams savo laiko ir įtraukti juos į paprastus, bet skirtingus pojūčius aktyvuojančius žaidimus.

Kiekvienai gimtadienio šventei rekomenduojama pasirinkti įvairaus tipo žaidimų ir jų tipus maišyti: aktyvius pakeisti protiniais, protinius emociniais ir panašiai. Nors šie žaidimai yra vaikams, bet įtrauks ir suaugusius. Kai kurie žaidimai tinkami žaisti dviese, o kai kuriems reikės didesnės kompanijos. Tai visiškai nemokami gimtadienio žaidimai vaikams, kuriems reikės tik šiek tiek vaizduotės, namuose jau esančio inventoriaus ir noro linksmai praleisti laiką.

Vaikų žaidimai pasižymi universalumu – jie puikiai tinka, kai ieškoma žaidimų visomis progomis. Krikštynų žaidimai, žaidimai Šv. Velykoms, šeimyninėms išvykoms ne tik užims vaikus, bet iš praskaidrins nuotaiką, bei suteiks šventei originalumo ir liks atmintyje.

Aktyvūs vaikų žaidimai namuose

Šventėse, ypač kuriose dalyvauja vaikų, labiausiai tinkami judrūs, interaktyvūs žaidimai, kurie skatina galynėtis. Gimtadienio šventėje galima surengti Olimpiadą, o kiekvieną žaidimą laikyti kaip atskirą rungtį už kurią laimėtojai gauna taškus. Daugiausiai taškų surinkęs žaidėjas gauna šokoladinį medalį ar kažkokį kitokį prizą.

Štai keletas aktyvių, interaktyvių žaidimų, kuriuos galima būtų įtraukti į vaikų gimtadienio šventę.

1. Žaidimas “Juda – nejuda”

Puikus žaidimas 5-8 žmonių grupėms, bet galima žaisti ir mažesnėmis. Vienas iš šventes dalyvių rūpinasi muzika. Kai muzika groja, visi šoka kas kaip moka, bet kai nutyla, visi šokantieji privalo sustingti vietoje, tol kol vėl muzika nepasigirs. Pralaimi tas, kas sujuda pirmasis.

2. Žaidimas “Šilta – šalta”

Itin mažesnių vaikų mėgiamas žaidimas. Galima žaisti dviese, o gali žaidime dalyvauti ir daugiau žmonių. Vienas vaikas išeina iš kambario, o kiti vaikai / vaikas, paslepia kokį nors daiktą. Padėti rasti daiktą galima sakant šilta – šalta. Kai ieškotojas artėja prie paslėpto daikto, kiti sako “šilta”, kai tolsta nuo daikto – šalta. O kai jau visai šalia daikto – tuomet karšta. Radus daiktą, keičiasi ieškantysis.

3. Žaidimas “Be rankų”

Šiam žaidimui reikės medžiaginio kamuoliuko, kuris tilptų po smakru. Kamuoliuką laikant po smakru be rankų reikia perduoti kitam žaidėjui, o kitas žaidėjas kamuoliuką turi irgi paimti smakru. Rankomis liesti kamuoliuką – nevalia.

4. Žaidimas “Akla bobutė”

Tinkamas žaidimas daugmaž vienodo amžiaus, ūgio didesnėms grupėms. Visiems dalyviams reikia sustoti ratu, o “aklai bobutei” užrišti akis. “Akla bobutė” atsistojusi viduryje, ir ratui pasisukus šiek tiek, bando apčiupinėdama dalyvį pažinti, kuo vardu spėjamasis. Jei atspėja, atspėtasis tampa “akla bobute”, jei ne, ratas vėl pasisuka ir “akla bobutė” bando laimę iš naujo.

5. Žaidimas “Plunksnelė”

Gimtadienio žaidimai vaikams namuoseSmagus žaidimas dviese namuose ar draugų rate. Reikia dviejų dalykų šiam žaidimui – plunksnelės ir stalo. Žaidėjai susėda aplink stalą ir kiekvienas bando nupūsti plunksną į kito žaidėjo pusę. Rankomis plunksnos liesti, esančios ant stalo, nevalia.

6. Žaidimas “Akmenukai”

Žaidimui reikės daug akmenukų – po 2-3 plokščius akmenukus kiekvienam žaidėjui. Akmenukai turėtų būti didesni nei 2 EUR moneta. Burtų keliu išrinktas žaidėjas meta savo akmenuką. Jo akmenukas tampa taikiniu kitiems. Visų žaidėjų tikslas yra numesti savo akmenukus kuo arčiau taikinio. Meta visi žaidėjai paeiliui po vieną akmenuką. Laimi arčiausiai taikinio numetęs savo akmenuką. Laimėtojas gauna vieną tašką, o kiti po nulį. Galima žaisti žaidimą iki tol kol kažkas surinks 10 ar 5 (jei dalyvaujančių daugiau) taškus.

Emocinio intelekto lavinimo žaidimai gimtadieniui

Linksmi ir emocijas skatinantys žaidimai ne tik pralinksmins visus, bet ir išmokys žaidžiančius išreikšti savo emocijas ir jausmus kūno judesiais.

7. Žaidimas “Mimas”

Labai linksmas žaidimas, kuriam reikia sąmojingo ir išradingo vedėjo. Vedėjas eina prie kiekvieno žaidėjo ir klausia: Kaip skrenda paukščiai? Kaip darai sumuštinį? Kaip valgai obuolį? ir panašius. Į klausimus negalima atsakyti žodžiais, būtina parodyti judesiais, kaip mimas. Sudėtingų rekomenduojama neuždavinėti gyvenimo prasmės klausimų. Labai puikus apšilimui pratimas, kai tarp šventės dalyvių yra vyresnių dalyvių.

Žaidimas ”Veidrodis”

Šio žaidimo yra keletas variacijų. Pateiksime tris įdomiausias ir labiausiai įtraukiančias. Šiam žaidimui reikia mažiausiai 4 žmonių.

8. 1 variacija – kartojimas

Galima žaisti tiek darželyje, tiek mokykloje, tiek universitete, nes tai puikus ir linksmas būdas išjudinti kūną ir emocijas. Visi žaidėjai sustoja į eilę vienas paskui kitą. Stovintis priekyje pradeda daryti įvairius pratimus, judesius (bėga vietoje, šokinėja, ploja, mataruoja rankomis ir daro viskas kas šauna į galvą), o visi stovintys už jo – bando atkartoti vedėjo judesius. Parodęs 2-3 judesius, priekyje stovintis žaidėjas eina į galą. Esant didesnei erdvei, galima tai daryti ne stovint vietoje, o judant po salę.

9. 2 variacija – šokantys veidrodžiai

Šį žaidimą galima atlikti ir su muzika, ir be jos. Žaidžiant su muzika, reiks iš anksto pasiruošti įvairių trumpų muzikos kūrinių – tai gali būti džiazas, repas, klasikinė muzika, ar kokių linksmų netikėtų garsų (riaumojantys liūtai ar pan.). Prieš pradedant šokti, pasiskirsto žaidėjai poromis. Vieni tampa šokėjais, o kiti – veidrodžiais. Įjungus muziką, šokėjas šoka kaip jam patinka, o veidrodis turi kuo tiksliau atkartoti šokėjo judesius. Po minutės pasikeičiama vaidmenimis.

10. 3 variacija – emocijų veidrodis

Žaidimas žaidžiamas taip pat kaip Šokantys veidrodžiai, tik vietoj šokių judesių, pirmasis žaidėjas rodo įvairias emocijas, o veidrodis jas stengiasi kuo labiau atspindėti. Ši variacija tinkama paaugliams ir netgi suaugusiems. Šioje variacijoje gali būti vedantysis, kuris pasako kokią emociją turi atlikti šokantysis.

11. Žaidimas “Šešėliai”

Labai linksmas žaidimas, kurį galima žaisti keliais būdais. Vienas žaidėjas sėdasi ant kėdės netoli baltos sienos, atsisukęs veidu į ją. Už jo nugaros pastatomas šviestuvas, taip, kad ant sienos matytųsi visas žaidėjo šešėlis. Žaidėjai eina tarp šviestuvo ir spėjiko, o spėjikas bando atspėti kas už jo nugaros eina matydamas tik šešėlį. Spėjikas negali atsisukti. Kaip spėjikas atspėja koks žaidėjas, tuomet atspėtasis žaidėjas tampa spėjiku.

Taip pat galima įvairiais rankų judesiais kurti gyvūnų figūras ir taip linksmintis bandant atspėti – kokį gi gyvūną rodo.

Lavinamieji, kūrybiški gimtadienio žaidimai namie

Vaizduotę lavinantys žaidimai puikiai tiks gimtadienio šventei – jie įdomūs ir linksmi, reikalaujantys iš dalyvių parodyti ką moka geriausiai.

12. Žaidimas “Sugedęs telefonas”

Vienas iš populiariausių vaikiškų žaidimų, kuris taip pat lavina atmintį, dėmesingumą ir klausymosi sugebėjimus. Visi žaidėjai susėda į eilę ir pasako sakinį kaimynui tyliai į ausį. Kaimynas turi atkartoti savo kitam kaimynui ir taip iki eilės galo. Paskutinis eilėje pasako ką jis išgirdo. Paskutinis eilėje tuomet sėda į eilės priekį ir žaidimas tęsiasi. Kuo daugiau žmonių dalyvauja žaidime, tuo linksmiau. Sakinio sudėtingumas turėtų priklausyti nuo dalyvaujančių žaidime gebėjimų.

13. Žaidimas “Miestai, šalys, vardai”

Šiam žaidimui reikia popieriaus, rašiklių ir vienos knygos. Žaidėjai taip turi susėsti, kad negalėtų vienas nuo kito nusirašyti. Nubraižome lentelę ant popieriaus, kurioje kiekvienai temai yra skirtas stulpelis: šalis, miestas, vardas, maistas, augalas, gyvūnas, daiktas. Vienas iš žaidėjų paima bet kokią knygą ir su pieštuku užsimerkęs beda į tekstą ir pasako, ant kokios raidės pataikė.

Tuomet, visi pradeda rašyti iš tos raidės žodžius į stulpelius. Rašoma po vieną žodį, vienam stulpeliui. Baigiama rašyti, kai pirmas surinka, jog baigė arba galima naudoti 30 sekundžių laikmatį. Tuomet kiekvienas perskaito savo parašytą žodį iš tos raides. Po tašką už kiekvieną žodį gauna tas žaidėjas, kurio pavadinimo niekas neminėjo. Pabaigoje žaidimo laimi tas, kuris surinko daugiausiai taškų.Gimtadienio zaidimai vaikams namuose 3

14. Žaidimas “Tiltas per upę”

Žaidimui prireiks labai lakios vaizduotės. Visų pirma, įsivaizduojame upę ir per ją nutiestą tiltą. Kiekvienas žaidėjas menamą tiltą turi pereiti vis kitokiu būdu – pirmasis pereina, antrasis peršoka ir taip toliau. Kuo daugiau žaidėjų, tuo linksmesnis žaidimas.

15. Žaidimas “Vaikščiok lynu”

Šiam žaidimui prireiks spalvotos lipnios juostos. Lipni juosta priklijuojama prie grindų, sukurdama menamą lyną. Lynas turėtų būti bent poros metrų ilgio. Pradžioje mėginame nenukrentant pereiti lyną paprastai, po to atbulomis, užsimerkus, atsitūpus. Taip pat galima pasitelkti įvairius daiktus – įsikasti į dantis šaukštą ir juo bandyti pernešti stalo teniso kamuoliuką ar užsidėti knygą ant galvos.

16. Žaidimas “Matau, matau … kažką raudono”

“Matau, matau … kažką raudono, matau keturkampį, matau daiktą iš raidės D. O kiti bando atspėti kas tai yra. Tai puikus, linksmas žaidimas tiek patiems mažiausiems, tiek ir didesniems vaikams. Patys mažiausieji tuo pačiu mokinsis pažinti spalvas, formas, raides ir daiktų pavadinimus.

17. Žaidimas “Ratuku”

Žaidimas skirtas vyresniems vaikams ar net suaugusiems. Dalyvaujančių žaidime turėtų būti daugiau nei 8, taip pat reikalingas vedantysis. Visi dalyvaujantys nuolatos eina ratu į vieną pusę. Vedantysis įvedinėja užduotis po vieną: kai suploja, visi turi pašokti; kai pasako STOP, visi sustoja akimirkai ir po to toliau eina, pasako “sukamės”, visi apsisuka ir eina į kitą pusę, pasako “Žemyn” ir visi atsitupia. Žaidime turi būti bent 4 skirtingos užduotys, tam, kad būtų išties smagu.

Kurį laiką pažaidus ir įgūdus, galima palikti tuos pačius judesius, bet pakeisti jų pavadinimus. Tarkim, kai sakoma “Stop”, žaidėjai turi apsisukti, kai suploja – atsitūpti. Puikiai tinka ne tik linksmintis, bet lavinti reakcijai, dėmesingumui ir koncentracijai.

18. Žaidimas “Balansas”

Žaidimas panašus į prieš tai buvusį “Ratuku”, bet šiame reikės kėdžių su atlošais. Visi sustoja ratu, į vidurį rato ratu sustatomos kėdės, taip, kad kėdžių atlošai būtų rato išorėje, o sėdynės nukreiptos į rato vidurį. Kiekvienas dalyvis atsistoja už kėdės rato išorėje ir pastato kėdę ant priekinių kojų taip, kad vedėjui pasakius “Op”, spėtų paimti kaimyno kėdę jai nenusileidus ant žemės, o kaimynas spėtų paimti jo.

Tai puikus žaidimas skatinti kooperaciją tarp dalyvaujančių žaidime – žaidimas baigiasi tuomet, kai apeinamas visas ratas nenuvirtus nei vienai kėdei ar nei vienai kėdei galinėmis kojomis nepalietus grindų. Ilgiau pažaidus, dalyviai įgunda taip pastatyti kėdę ant dviejų kojų, kad atrodo, kad ji ore balansuoja.

Vaikų žaidimai pagal amžių

Antropologai yra nustatę, kad vaikų žaidimai žaidžiami skirstant pagal amžiaus kategorijas yra žmogui nenatūralus. Vaikai labiausiai tobulėja, išmoksta naujų įgūdžių ir kūrybiškiau žaidžia mišraus amžiaus grupėse. Organizuodami gimtadienio šventę neapsiriksite įtraukdami į žaidimus tiek mažus, tiek didelius. Taip išlaikysite ne tik šventišką nuotaiką, bet ir bus žaidžiama atsipalaidavus.

Žemiau, esanti lentelė yra orientacinio pobūdžio, sukurta tam, kad būtų lengviau išsirinkti visiems gimtadienio dalyviams tinkamus žaidimus. Taip pat lentelėje rasite orientacinio pobūdžio skaičius, kokio dydžio grupėse geriausiai žaisti kokius žaidimus.

vaikų gimtadienio žaidimai namie

 

Vaikai užaugs greitai ir didžiausia kalėdinė dovana, kurią jiems galite padovanoti – Jūsų rūpestis ir skirtas kokybiškas laikas. Kaip matome, daugelis žaidimų nėra tik gimtadienio šventėms. Juos vaikai mielai žais kartu su jumis vakarais ir per šeimos šventes. Įneškite daugiau linksmybių ir atsipalaidavimo į kiekvieną gyvenimo šventę.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 4.7 / 5. Balsų skaičius: 76

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite