Lietuviai sukūrė išmanųjį telefoną

Smūgiams ir vandeniui atspariems telefonams „Cat“ konkurentų atsirado Lietuvoje. Prieš metus šalyje sukurti „Getnord“ telefonai atitinka kariuomenei skirtus standartus.

„Getnord“ sustiprintus telefonus gaminanti UAB „Redlainas“ anksčiau buvo panašių gaminių platintoja. Albertas Židonis, įmonės direktorius, kalba, kad rinkoje jie yra nuo pat pradžių – kai buvo pristatyti pirmieji JAV kompanijos „Sonim“ smūgiams ir vandeniui atsparūs telefonai. Vėliau buvo dirbama ir su „Cat“, o 2014 m. vasarį buvo registruotas „Getnord“ prekės ženklas ir prasidėjo pardavimai.

„Siekiame, kad mūsų telefoną pasiėmęs žmogus pagalvotų, jog tai geriau negu „Cat“. Tai, ką jie daro, yra labai gerai ir mes į tą rinkos dalį nepretenduojame. Jie gamina ryškius telefonus, kurie gražiai atrodo ant lentynų, kuriais galima puikuotis iškeliavus slidinėti ar kalnuose. Tuo tarpu mes orientuojamės į tikrą profesionalą: statybininką, vairuotoją, komunalininką, miškininką, žveją ir kitus žmonės, kuriems tokio telefono iš tikrųjų reikia“, – VŽ sako p. Židonis.

3 Smūgiui atsparūs išmanieji telefonai

Sukurta Lietuvoje, pagaminta – Kinijoje

Kinijoje yra pagaminama didžioji dalis visų pasaulio telefonų, „Getnord“ – ne išimtis. Vadovas sako, kad ten atliekama 95% viso gamybos proceso, o Lietuvoje vyksta tik kontrolė, patikrinimas, pakavimas ir išsiuntimas. Anot jo, daug dalykų čia būtų sunkiai įsivaizduojami, o Kinijoje įgyvendinami labai paprastai.

„Pradėjome nuo užsakymų davimo Kinijoje esančiai bendrovei, dabar turime partnerius, su kuriais kartu investuojame į programinę įrangą ir gamybą. Nemanau, kad ten yra pigiausia, tiesiog jie turi labai stiprią infrastruktūrą, pati valstybė labai rūpinasi tuo, kad pasaulis viską užsisakinėtų Kinijoje“, – dėsto p. Židonis.

Anot jo, viena iš ilgiausiai trunkančių telefono kūrimo užduočių – jam pritaikyti „Android“ operacinę sistemą.

Ne visos rinkos pasiruošusios

Pašnekovas kalba, kad šiuo metu pagrindinės rinkos yra Vokietijos, Prancūzijos, Italijos ir Lietuvos, o skandinaviškai atrodantis prekės ženklas tose valstybėse šiuo metu nėra populiarus. Anot jo, kol kas telefoną ir pristatyti galima ne visur, nes dalis rinkų nėra pasiruošusios priimti tokius gamintojų sprendimus.

„Jau atveriame JAV rinką, kitu žingsniu norime įeiti į Pietų Afriką ir Australiją, nes ten tokio tipo telefonai yra žinomi. Centrinės Europos šalyse mes dar turime ruošti dirvą, nes juos pamatę žmonės pagalvoja, kad tai yra tik sustiprintas dėklas ir klausia, ar gaminame juos „Samsung“ ar „iPhone“ telefonams“, – pasakoja vadovas.

Anot jo, sustiprintų telefonų rinkoje yra ir kitų žaidėjų, tačiau dažniausiai jais neprekiaujama plačiai, o tik gimtosios šalies viduje ir kaimyninės valstybėse. Tokios kategorijos telefonų yra sukūrusi ir „Samsung“, tačiau lėta jų plėtra rodo, kad tai nėra pagrindinis kompanijos segmentas, todėl tarp pasaulinių žaidėjų žiba tik „Cat“.

Kariuomenės standartai

Ponas Židonis kalba, kad įmonės kuriami telefonai yra testuojami pagal „MIL-STD-810G“ kariuomenei skirtos technikos standartus. Jie parodė, kad naujausias „Getnord Onyx“ telefonas iš 1,22 metrų aukščio ant lygaus betono gali kristi 26 kartus. Dar jis buvo šaldomas iki 30 laipsnių ir kaitinamas iki 50 laipsnių šilumos, daromas temperatūros šokas ir kiti bandymai.

Kita vertus, kaip ir visuose telefonuose, jautriausia dalis yra ekranas. Ponas Židonis sako, kad išmetus telefoną ekranu į apačią ir jam atsitrenkus į akmenukus, nereikia nustebti, jei pamatysite dužusį stiklą. Tačiau tai nėra problema, nes ant dažnai naudojamo „Gorilla Glass“ stiklo yra dedamas stipresnis „Asahi Glass“, kuriam dužus ar susibraižius galimas jo keitimas.

„Manome, kad nėra nesubraižomo stiklo, todėl norėjome, kad jį pakeisti būtų nesudėtinga, nors kai kurie telefonų gamintojai ir rodo kitą požiūrį. Kitas dalykas, ekranai dažnai įtrūksta, nes linksta telefonas. Kad to išvengtume, panaudojome metalinius kampainius“, – dėsto p. Židonis.

Jo teigimu, per praėjusius metus buvo parduota 12.000 „Getnord“ telefonų, o šių metų I ketvirtį jau 10.000. Per 2015 m. jau tikimasi parduoti apie 50.000 sustiprintų telefonų.

„Creditinfo“ duomenimis, 2013 m. „Redlaino“ pajamos siekė 216.000 Eur, praėjusiais metais išaugo iki 365.000 Eur. Vadovas sako, kad šiais metais tikimasi dvigubo augimo.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 4

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite