Kas yra verslo procesai?

Kiekviena įmonė, nesvarbu ar didelė, ar maža, siekia veikti efektyviai, ko pasekoje gerinant savo verslo rodiklius. Verslo procesai – tai kasdienės užduotys ir veiksmai, kuriuos įmonė turi atlikti idant pasiekti savo išsikeltus tikslus.

Seniau šie procesai buvo aprašomi popieriuje arba perduodami žodžiu, tačiau pastebėta, kad nesant aiškios verslo proceso grandinės – dažnai tam tikros verslo proceso dalys paliekamos improvizacijai ir savieigai.

Verslo procesai kas tai yraŠiuo metu itin populiarėja programos, kuriose įdiegtas verslo procesų valdymas. Įmonė nusprendusi taikyti procesinį valdymą, savo viduje turi nusistatyti procesus, juos išanalizuoti, aprašyti ir parinkti procesų efektyvumo matavimo kriterijus, taip pat vykdyti procesų monitoringą ir atlikti tobulinimus. Tai vadinama verslo procesų valdymas arba verslo valdymo sistema.

Kodėl reikalinga verslo valdymo sistema?

Tinkamai pasirinkta verslo valdymo sistema padeda įmonėms reguliuoti ir patogiai valdyti vykstančius procesus. Ši sistema yra rinkinys įvairių strategijų, praktikų, procedūrų ir procesų. Ji naudojama kuriant ir diegiant strategijas, vykdant visą su verslu susijusią valdymo veiklą.

Verslo procesų valdymas, neturint gerai funkcionuojančios ir lengvai valdomos sistemos – apsunkina ne tik bendravimą tarp darbuotojų. Tai apriboja darbuotojų galimybes suteikti kokybiškas, savalaikes ir standartizuotas paslaugas įmonės klientams.

Veiksmingos verslo valdymo sistemos savybės

Renkantis savo įmonei tinkamą verslo valdymo sistemą svarbu atsižvelgti ne tik į savo verslo tikslus, bet ir į vykstančius procesus įmonės viduje. Svarbu pasirinkti tinkamomis savybėmis pasižyminčią verslo valdymo sistemą.

1. Paprastumas

Visų pirma, kiekviena sistema, kuri yra sukurta naudoti žmonėms turi būti paprasta naudoti. Ne veltui sakoma, kad genialumas slypi paprastume. Tikrai gera sistema sujungs daugelio sričių darbuotojų teikiamą informaciją ir atliks analizes, ir užtikrins, kad verslo vidiniai procesai vyks sklandžiai.

Naudojantis modernia, aukštos kokybės verslo valdymo sistema, įmonės gali lengvai ir efektyviai naudotis viskuo, ką reikia žinoti apie savo verslą. Veiksminga sistema leidžia vos keliais paspaudimais lengvai pereiti iš vieno ekrano į kitą, lengvai pereiti nuo apskaitos prie klientų aptarnavimo sistemos ir, dar svarbiau, integruoti šiuos procesus.

2. Ekonomiškumas

Tik įkėlus koją į verslą ar dar niekada neturėjus patirties su įvairiomis programomis skirtomis verslui, tarp daugybės mokamų ir nemokamų programų galima tikrai pasimesti. Mažai įmonei pradžiai pilnai užtenka debesyse esančių nemokamų programų, tačiau laikui bėgant ir plečiantis verslui rasti programą, kurioje „viskas įskaičiuota“ (ir nemokamą) sprendimą tampa žymiai sunkiau.

Daugelis nemokamų programų yra nemokamos iki tam tikro taško. Įvairios papildomos funkcijos dažnai būna apmokestinamos arba tenka primokėti, jei išrašoma dokumentų / sugeneruojama ataskaitų daugiau, nei numatytas limitas. Todėl bandymai išsisukti su daug įvairių nemokamų programų, gali sugaišinti daug brangaus laiko.

Verta apsvarstyti ar pasirenkama verslo valdymo sistema yra ne tik pigi (ekonomiška), bet ir turi visas reikalingas jūsų verslui funkcijas. Sistema ekonomiška turi būti ne tik pinigų atžvilgiu, bet ir laiko.

Jei vis dar nesate tikri, kad jūsų įmonei reikalinga verslo valdymo sistema, išbandykite Contour Enterprise verslo valdymo sistemą nemokamai.

3. Integruota programinė įranga = efektyvesni darbuotojai

Kaip ir minėta, kalbant apie ekonomiškumą, norint būti sėkmingu verslininku, reikia skaičiuoti ne tik pinigines išlaidas, bet ir personalo valandas, praleistas bet kokiam projektui. Turėdami kelias skirtingas programas, darbuotojai užtruks ilgiau nei reikėtų prie savo užduočių, bus prarastas darbuotojų produktyvumas.

Kelios programos reiškia, kad darbuotojams teks perkelinėti informaciją iš vienos programos į kitą. Tai gali tapti ypač problemiška, užimant brangų personalo laiką (o tai kainuoja dar daugiau).

4. Visada geriau išvengti klaidų, o ne jas taisyti

Kiekvieną kartą, kai perkeliate informaciją iš vienos platformos į kitą yra didelė tikimybė padaryti klaidų. Neįdiegus verslo valdymo sistemos, turėsite arba toleruoti tas klaidas, arba išleisti dar daugiau darbo jėgos, kad patikrinti įvestą informaciją.

Naudojant patikimą verslo procesų valdymo sistemą,tarkim Contour Enterprise, darbuotojui užtenka vieną kartą pateikti informaciją, o programa automatiškai visą kitą atlieka. Tokio tipo automatika sumažina kai kurioms įmonėms klaidų tikimybę.

5. Prieinama visur

Geriausios verslo valdymo sistemos leidžia prie jų prisijungti iš bet kur. Pasinaudodamos debesų jėga, XXI amžiaus verslo valdymo platformos užtikrina, kad vadovai ir pardavėjai turėtų prieigą prie reikiamų sistemos dalių, kad ir kur jie būtų.

Tuo pačiu metu puikios sistemos leidžia IT komandai įsitikinti, kad niekas neturės prieigos prie daugiau informacijos nei jiems būtina, pagal nustatytą atsakomybes ir pareigas. Informacija išlieka saugi ir pasiekiama iš bet kurios pasaulio vietos.

Daugiau apie pasaulines verslo sėkmes tendencijas skaitykite čia.


Taigi, kaip matome, aiški ir sklandi sistema visada palengvina darbuotojams darbą. Šios sistemos palengvina darbą ir vadovams, nes suteikia jiems galimybę visus vidinius verslo procesus ir verslo analizę stebėti programoje realiame laike. O tai pagerina ne tik komunikaciją įmonės viduje, bet ir produktyvumą.

 

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 5

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Finansai
Taip Pat Skaitykite