Padelis. Trys tenisai viename

padelio kortų statyba

Šiame tinklaraštyje kalbėsiu apie tas sporto šakas, kurios yra nežinomos ir mažai žinomos. Ir pirmasis iš jų – Padelis, kuriam yra būtinas kokybiškas padelio kortas iš OkSportas.com.  Tai trejybė teniso versija, jungianti teniso, skvošo ir stalo teniso elementus ir ypač populiari ispaniškai kalbančiose šalyse.

Tenisas, stalo tenisas ir skvošas

Visi puikiai žinome tris populiariausius rakečių ir kamuoliukų žaidimus – tenisą, stalo tenisą ir skvošą. Jie jau labai seniai žinomi ir mylimi visame pasaulyje. Tačiau be jų populiarėja ir kiti žaidimai „apie kamuolius ir raketes“, o pasaulyje aktyviausiai vystosi padelis – žaidimas, kuriame yra trijų minėtų sporto šakų elementų.

Žinoma, vystosi ir artimi padelio giminaičiai: amerikietiškas padelio ir platformos tenisas, tačiau jie kol kas vystosi tik Amerikoje, o išties tarptautine sporto šaka padelis tapo beveik prieš 30 metų – 1991 m. buvo įkurta Tarptautinė padelio federacija. Madride (FIP), o nuo 1992 metų vyksta šios sporto šakos pasaulio čempionatai. Dabar FIP priklauso 38 nacionalinės federacijos, o dar 3 yra ne FIP narės, o yra EPA – Europos padelio asociacijos, įsteigtos šių metų sausį, narės.

Kad kamuolys nenuskristų pas kaimynus

O viskas prasidėjo 1962 metais meksikiečio Enrique Corcueros iš Puerto de Akapulko, kurio kieme turėjo teniso kortą (arba į jį panašų žaidimą – kadangi kamuolys buvo arčiau skvošo), namuose. Jame Corcuera žaidė su draugais, kurie susirinko pas jį medžioti ančių – medžioklė ryte, tada pietūs, tada žaidimas. Žaidimo metu kamuolys dažnai skrisdavo pas kaimynus ir jo grąžinimas pradėdavo užtrukti daug ilgiau nei pats žaidimas – Corcuera pirmiausia pastatė vieną sieną aikštėje, priešais namo sieną, o tada apskritai aikštę atitvėrė nuo visų. pusės, o nuo aikštės sienų atšokęs kamuolys suteikė žaidimui daugiau dinamikos ir veržlumo. Naujasis žaidimas buvo pavadintas Padel-Corcuera – tokiu pavadinimu pasirodė pirmųjų žaidimo taisyklių viršelis, kurį jo žmona Viviana padovanojo Donui Enrique gimtadienio proga.

Ispanijos princas Alfonsas mėgo vasarą ilsėtis prie kilmingųjų don’s, jam patiko naujas žaidimas ir 1970 metais Jo Didenybė gimtojoje šalyje pastatė pirmuosius du padelio aikšteles. Taigi šis žaidimas pateko į Europą. Princas pradėjo rengti pirmuosius turnyrus, kuriuose dalyvavo kiti karališkieji ir tiesiog žinomos asmenybės iš viso pasaulio, kurie vėliau pristatydavo padelį į savo tėvynę. Šiuos turnyrus rėmė Smith & Smith parduotuvių tinklas, priklausantis Julio Allegria Artiach, kuris vėliau tapo pirmuoju FIP prezidentu.

2005 metais Padelas perėjo į profesionalią trasą – buvo sukurta Padel Pro Tour serija, kurią 2013 metais pakeitė World Padel Tour serija (ATP / WTA analogas tenise). Dabar WPT reitinge yra 520 vyrų ir 266 moterys

Pabaigai

Sportą 1969 m. Akapulke, Meksikoje, išrado Enrique’as Corcuera. Šiuo metu jis populiariausias Ispanijoje ir kai kuriose Amerikos šalyse, ypač Meksikoje, Argentinoje ir Čilėje, tačiau gana populiarus ir Dubajuje, Italijoje bei Andoroje, nors dabar pradeda sparčiai plisti po Europą ir kitus žemynus.

Padel yra teniso ir skvošo mišinys. Paprastai žaidžiama dviese uždaroje aikštelėje, apsuptoje stiklo ir metalo košės sienomis. Kortas yra trečdalis teniso korto dydžio.

Kamuolys gali atšokti į bet kurią sieną, bet tik vieną kartą paliesti veją prieš atšokdamas atgal. Taškai skiriami, kai kamuolys du kartus atšoka nuo priešininko aikštės.

Informacijos šaltinis: https://oksportas.com

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Pranešimai
Taip Pat Skaitykite