Pagrindiniai patarimai kaip prižiūrėti odinius baldus

Naudoti odiniai baldaiOdiniai baldai – tikra jaukumo ir prabangos prekė mūsų namuose, kuri ne tik atrodo puikiai, tačiau atlieka ir svarbią praktinę funkciją. Jeigu norime, jog tokie baldai išlaikytų žavesį kuo ilgiau, turime mokėti tinkamai juos prižiūrėti.

Kad ir kokius baldus nusipirksite sau į namus – ar tai bus nauji, prabangūs, ar naudoti odiniai baldai, anksčiau ar vėliau jie susidėvės ir reikės juos tinkamai išvalyti ar net restauruoti.

Šiame straipsnyje būtent apie tai ir pakalbėsime. Pateikiame 5 patarimus reguliariai odinių baldų priežiūrai namuose, kad jie tarnautų kuo ilgesnį laiką.

Išdėliokite savo baldus taip, kad jūsų oda būtų apsaugota

Dažniausios odos skilinėjimo namuose priežastys yra drėgmės trūkumas ir ekstremalios kambario temperatūros. Jei pastatysite savo sofą ar fotelį šalia oro kondicionieriaus ar radiatoriaus, labai greitai išdžiovinsite savo baldų odą.

Geriausia savo baldus būtų įrengti vietoje kur jokių temperatūros poveikių nebus – pavyzdžiui svetainės viduryje, ar miegamajame, priklausomai nuo jūsų buto išplanavimo. Tai užtikrins, jog oda ilgesnį laiką liks stangri ir reikės mažiau priežiūros jai.

Saugokite savo baldus nuo gyvūnų

Jei turite šunį, o ypač katę, turite turėti omenyje, jog jie gali pasirinkti jūsų odinį fotelį ar sofą kaip kasymosi vietą. Jų neprižiūrint, gali labai greitai tekti atsisveikinti su savo odinių baldų komplektu.

Geriausias sprendimas šiuo atveju yra išmokyti gyvūnus nebūti ant sofos. Tai tikrai užtikrins, ilgesnį jūsų baldų tarnavimo laiką.

Nuolatos drėkinkite baldų odą

Kitas dalykas kuris gali padėti prižiūrėti jūsų odinis baldus – tai jos drėkinimas specialiai pritaikytais preparatais. Tam, kad pagerinti jūsų baldų problemines vietas, susiraskite produktą kuris būtų specialiai pritaikytas jūsų baldo tipo odai.

Tuomet po truputėlį, įtrinkite produktą tose vietose, kur norite panaikinti nusitrynimus ir odos sukietėjimus. Pirmiausia įtrinkite tik nedidelį plotą ir stebėkite ar gaunate norimą rezultatą.

Jei jūsų oda yra tam tikros spalvos, turėkite omenyje, jog minkštinamieji produktai dažniausiai patamsins jūsų baldus, todėl klokite jį labai atsargiai.

Jei oda turi įpjovimų ar įplėšimų, kreipkitės pagalbos į profesionalą

Jei nesate prieš tai restauravę ar taisę baldus, geriau nerizikuokite bandydami sutaisyti įdrėskimus ar plyšimus. Odos valymas valikliu yra vienas darbas kurį gali pasidaryti bet kas, tačiau baldų remontas turėtų būti paliktas savo darbą išmanančiam profesionalui.

Tai ypač galioja itin dideliems baldų pažeidimams, kuriuos gali sutvarkyti tik patyręs specialistas. Jie padės sutaisyti pažeidimus, atstatyti spalvą ir tekstūrą naudojant odos kaitinimo techniką.

Jei reikia tolimesnės pagalbos, kreipkitės į batsiuvį

Galbūt nuskambės kiek keistai, tačiau nuvykite pas batsiuvį ir pasikonsultuokite dėl galimo baldo remonto pas jį. Taip, juk batsiuviai nuolatos dirba su oda tvarkydami batus, todėl tikrai išmanys kaip reikia dirbti su tam tikros rūšies oda.

Kitas dalykas – galite kreiptis į specializuotus baldų remontininkus kurie imasi taisyti senesnius odinius baldus. Tokiu būdu būsite 100 procentų garantuoti, jog jūsų baldams bus atliktas tinkamas remontas.
Pabaigai
Aptarėme 5 pagrindinius būdus, kaip tinkamai prižiūrėti savo odinius baldus norint, jog jie tarnautų kuo ilgesnį laiką ir neprarastų savo žavesio.

Apart reguliaraus valymo, odinius baldus reikėtų įkurti toje namo vietoje kur nėra didelių temperatūrų pokyčių, nuolatos ją drėkinti ir žinoma, saugoti odą nuo gyvūnų, jeigu tokių turite.

Tokiu būdu oda išlaikys puikią savo išvaizdą metų metus. Na, o jeigu vis dėl to atsiras įplėšymų ar įtrūkimų, visuomet galite kreiptis į odinius baldus remontuojančius meistrus kurie galės patarti ir restauruoti.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 4

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite