Efektyvus šulinio vandens valymas nuo geležies

vandens nugeležinimo filtrai

Privačių namų ir kotedžų savininkai susiduria su padidėjusios geležies koncentracijos vandenyje problema. Be to, didžiausių leistinų koncentracijų perteklius randamas tiek centralizuotoje vandentiekio sistemoje, tiek gręžinyje. Būdingos vandens su dideliu kiekiu geležies savybės yra ypatingas skonis ir gelsvai ruda spalva, ilgai nusistovėjus.

Maistui ir techniniams poreikiams labai nerekomenduojama vartoti vandens, viršijančio geležies MPC. Tai pavojinga sveikatai ir gali sugesti buitinė technika. Nustačius tokį nepatogumą, būtina pasirūpinti vandens nugeležinimo filtrų įrengimu.

Kodėl jums reikia šulinio vandens filtro?

Pagal galiojančias sanitarines taisykles didžiausia geležies koncentracija vandenyje turi būti ne didesnė kaip 0,3 mg/l. Tačiau analizė rodo, kad Maskvoje ir Maskvos srityje kai kuriuose šuliniuose jo kiekis siekia 10 mg litre. Be to, išgaunant vandenį iš šulinių, savininkai dažniausiai susiduria su dvivalenčiu metalu, kuris yra ištirpęs ir nėra iš karto aptinkamas vizualiai.

Bet jei tokį vandenį naudojate kasdieniame gyvenime, susilietus su deguonimi metalas palaipsniui oksiduojasi ir virsta kieta forma. Išoriškai tai išreiškiama vandens dažymu ir raudonų dėmių atsiradimu ant santechnikos įrangos paviršiaus. Todėl pasikliauti tik pojūčiais nėra būtina. Prieš naudojant, būtina laboratorijoje išanalizuoti vandenį ir pasirinkti valymo įrenginį.

Jei geležies koncentracija šulinyje yra nuo 1 mg/l, būtinai turi būti sumontuotas geležies valiklis. Priešingu atveju galimos tokios nemalonios akimirkos:

Alerginių reakcijų atsiradimas arba paūmėjimas, kepenų ir inkstų sutrikimai, odos drėgmės praradimas ir dirginimas;
Vamzdynų užsikimšimas oksiduotu metalu, įrangos gedimas ir santechnikos įrangos išvaizdos pažeidimas.
Geležies šalinimo sistemos įrengiamos vandeniui išvalyti nuo metalo ir išvengti jo atsiradimo vandenyje transportuojant senais ir susidėvėjusiais plieniniais vamzdžiais.

Geležies šalinimo filtrų tipai

Yra keletas būdų, kaip atsikratyti didelio kiekio geležies vandenyje:

1. Filtrai su stipriais oksidatoriais. Kaip veikliosios medžiagos naudojamas kalio permanganatas, ozonas, natrio hipochloritas. Jų pagalba galima išvalyti vandenį nuo geležies, kurios koncentracija didesnė nei 10 mg/l. Naudoti tokius filtrus yra brangiau, nes jūs turite pasirūpinti reagentų papildymu.

2. Koaguliantai. Naudojamas koloidinės geležies pašalinimui iš vandens. Į vandenį dedama specialių medžiagų, kurios išprovokuoja mikroskopinių dalelių susijungimą į grupes, po kurių jos nusėda apačioje ir išfiltruojamos.

3. Kataliziniai filtrai. Jie taip pat dirba su reagentais. Tačiau vietoj oksiduojančios medžiagos naudojama medžiaga, kuri pagreitina cheminę reakciją ir joje nedalyvauja. Todėl vandens sudėtis nesikeičia. Šie prietaisai yra kompaktiškų matmenų ir gali apdoroti didelius vandens kiekius. Po oksidacijos liaukos, kurios nusėdo į kietą būseną, išfiltruojamos apkrovomis. Minusas – našumo sumažėjimas esant žemai temperatūrai dėl netinkamo katalizatoriaus veikimo.

4. Jonų mainų dervos. Universalios valymo sistemos, galinčios filtruoti vandenį iš geležies, kai joje yra mažai metalų. Valymas atliekamas naudojant specialią polimerinę medžiagą, kurioje vieni jonai pakeičiami kitais. Dėl dervos kartu sumažėja vandens kietumas.

5. Filtrai be reagentų. Geležies valymo įrenginiai veikia be chemikalų. Norint padidinti oksidacijos greitį, vanduo prisotinamas deguonimi naudojant kompresorių ar kitu būdu. Tai gana veiksmingi prietaisai, skirti naudoti namuose. Galima naudoti, jei geležies koncentracija yra nuo 1 iki 10 mg/l.

6. Atvirkštinio osmoso membranos. Tai efektyviausi vandens valymo iš geležies įrenginiai, kuriuose filtro elementas sulaiko visus teršalus, kurių molekulės didesnės už vandens molekules. Rezultatas – demineralizuotas vanduo be biologinių teršalų.

Gamintojai gamina įvairių tipų įrenginius. Renkantis reikia atsižvelgti ne tik į veikimo principą, bet ir į našumą, eksploatavimo išlaidas, galimybę montuoti įvairiomis sąlygomis ir kitas charakteristikas. Atrankai rekomenduojama naudotis specialistų paslaugomis. Jie parenka tinkamą sistemą, atsižvelgdami į laboratorinę vandens analizę, objekto charakteristikas ir asmeninius kliento pageidavimus.

Pagrindiniai pasirinkimo patarimai

Pagrindinis kriterijus, nuo kurio priklauso filtro pasirinkimas – geležies ir kitų teršalų koncentracija vandenyje. Koncentracijai nustatyti būtina paimti mėginius ir siųsti juos tirti į sertifikuotą laboratoriją. Specialistas pateiks tyrimo protokolą, kuriame sąrašo forma bus pateiktos taršos rūšys ir jų kiekis tūrio vienete.

Taigi, bus galima rinktis ne tik geležies valiklį, bet ir filtrus nuo kitų taršos rūšių.

Svarbūs šie niuansai:

  • Vandens kiekis, kurį filtras gali išvalyti per valandą ar dieną;
  • Krovinio tipas, kuris pašalina kitus teršalus;
    Įtaisas rankiniam arba automatiniam sistemos valdymui (vožtuvas);
  • Kompresorius ir jo tipas;
  • Įrangos matmenys.
  • Privatiems namams ir kotedžams geriausia rinktis mažus filtrus su pigia priežiūra.

Pabaigai

Mūsų įmonės specialistai užsiima vandens filtrų, įskaitant geležies valiklius, gamyba, taip pat teikia įrangos montavimo paslaugas objekte. Didelė patirtis ir specializuotas išsilavinimas leidžia įgyvendinti bet kokio sudėtingumo projektą ir privatų namą, parduotuvę, maitinimo įstaigą, gamybą įrengti filtrais.

Sudėtingas arba specializuotas filtras leidžia pašalinti nemalonų vandens kvapą, pagerinti jo išvaizdą ir skonį. Mūsų gamybos filtrų įsigijimas – galimybė pasirūpinti šeimos sveikata, sumažinti vandens tiekimo sistemos eksploatavimo, buitinės technikos remonto kaštus.

Šaltinis: pribus.lt

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite