Terasinės plytelės – kaip išsirinkti?

terasines-plyteles

Mediena, cementas, akmuo ir dar daugiau… Rinkoje yra labai daug lauko ir terasų grindų variantų. Bet ar žinote, kuri medžiaga Jūsų projektui tiktų geriausiai? Štai keletas profesionalų patarimų, kaip sukurti gražią ir saugią terasą, grindims naudojant terasines plyteles.

Kai pradedate kurti ir dekoruoti arba atnaujinti seną terasą, turite atsižvelgti į daugybę dalykų, o vienas iš jų, tai kokias lauko grindis pasirinkti, kad jos būtų ne tik gražios, tvarkingai atrodančios, bet ir saugios.

Lauko plytelės: ar porcelianas yra geriausia medžiaga terasos grindims?

Galite rinktis iš daugybės skirtingų terasos grindų variantų, tačiau atsakant į klausimą – atsakymas būtų „taip“. Porcelianinės grindys, kitaip tariant, terasinės plytelės yra saugus pasirinkimas lauke dėl savo tvirtumo ir ilgaamžiškumo. Ir jos puikiai atlaiko laiko išbandymą, išlieka nepakitusios net esant atšiauriems orams ar intensyviam judėjimui jomis. Tokias plyteles taip pat neįtikėtinai lengva valyti ir prižiūrėti, jos nereikalauja kasmetinės priežiūros ilgalaikėje perspektyvoje, taip pat paprasta montuoti, lyginant su kitomis medžiagomis.

Į ką reikia atkreipti dėmesį, ieškant Jums tinkamiausių terasinių plytelių

Poringumas. Jei ieškote grindų dangos terasai, kuri būtų atvira elementams, geriausia rinktis mažo porėtumo porcelianines terasines plyteles. Jos sugeria mažiau vandens, yra neįtikėtinai atsparios blogoms oro sąlygoms ir patvarios bei labiau atsparios įbrėžimams bei kitiems nusidėvėjimams.

 

Storis. Kuo storesnės yra Jūsų plytelės, tuo jos bus tvirtesnės. Paprastai kalbant, vidutinis lauko plytelių storis yra 10 mm, tačiau dar geriau būtų įsigyti iki 20 mm storio grindų plyteles, kurias labai lengva ir paprasta montuoti, be to, jos nereikalauja jokių klijų ar siūlių – o tai laiko ir kitų statybinių medžiagų taupymas. Kitas dvigubo storio grindų privalumas yra tas, kad galite jas dėti tiesiai ant paviršių, tokių kaip cementas, žvyras ar žolė, ir netgi galite jas panaudoti kurdami pakeltą taką. Šią praktišką ir greitai sumontuojamą paaukštintą grindų dangą taip pat galima naudoti kabeliams ir vamzdžiams paslėpti dėl po jomis sukurtos ertmės.

 

Plytelių dydis. Renkantis lauko grindis (ypač jei jos skirtos didesnei terasai), verta pagalvoti apie didesnio formato plyteles, kurios suteiks vienodesnę išvaizdą. 

 

Neslystančios. Jei ieškote saugiausio varianto savo terasai, rinkitės neslidžias lauko grindis. O jei tai skirta baseino zonai – taip tiesiog būtina. Grindų plytelės klasifikuojamos pagal neslidžias savybes, o 3 klasė yra aukščiausias lygis.

Medienos efekto lauko grindys

Medžio efekto plytelės yra tinkamiausios, jei mėgstate kaimiškas ar kaimo namų įkvėptas terasas, bet negalite susidoroti su natūralios medienos priežiūra. Tačiau ši autentiška išvaizda puikiai tiks ir modernesnėms medžio terasoms. Viskas priklauso nuo Jūsų pasirinkto dekoro. Vienas pagrindinių medžio efekto lauko grindų privalumų yra šilta išvaizda. 

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite