Apšvietimo lauke idėjos

Lauko apšvietimasKiemas, terasa ar balkonas tai erdvės, kuriose vasarą norime praleisti kuo daugiau laiko. Žinoma, tai taip pat vieta, kurią norime pasidaryti jaukią ir smagią pasisėdėjimams. Galbūt nevisi apie tai pagalvoja, bet jaukumo tiek mūsų namams tiek terasai ar balkonui gali suteikti apšvietimas. Straipsnyje pakalbėsime apie kelis apšvietimo variantus ir patarimus, kaip visa tai padaryti.

Tam, kad pasidaryti jaukią aplinką, nebūtina išleisti daug pinigų ir pastangų, paprasti maži lauko šviestuvai, gali būti geriausias pasirinkimas jūsų erdvei.

Augalų apšvietimas

Dažniausiai, kiekvienų namų lauko erdvėje rasime augalų. Kas gali būti geriau nei apšvietimas augalų, kurie džiugina spalvomis, žiedais ir formomis. Būtent apšvietimo pagalba labai puikiai gali paryškinti tai, kas gražiausia. Lauke, kaip augalų apšvietimui puikiai tinka įstatomieji LED žibintai kurie būna nesunkūs, tačiau šviečia ilgai ir efektyviai.

Kadangi jie lengvai nešiojami, labai paprastai galėsite keisti jų buvimo vietą pagal tai ką norite vienu ar kitu metu apšviesti.

Galite pagalvoti ir apie šviestuvus su saulės baterijomis, tuomet per dieną pasikrovę šviestuvai naktį švies naudodami natūralią elektros energiją.

Laiptų apšvietimas

Jeigu jūsų terasoje yra laiptai, tai juos apšviesti yra labai geras pasirinkimas tiek dėl estetiko, tiek dėl saugumo. Šviestuvai gali būti tvirtinami į sieną prie laiptų arba prie pačių laiptų. Visa tai priklauso nuo pačio šviestuvo. Apšvietę laiptus sukursite labai jaukią aplinką visame sode ar terasoje.

Žinoma, galima rinktis ir smulkių švieselių įstatymo į laiptus variantą, su lengvai atsukamomis lemputėmis perdegus. Tai dar vienas būdas paprastai, tačiau ne per daug agresyviai pažymėti jog artėja laiptų eilė.

Vandens apšvietimas

Sode įprasta turėti vandens telkinį, kad ir visai nedidelį. Vos keliais šviestuvais apšvietus vandenį pasieksite išties įspūdingų rezultatų.

Vanduo nuolat juda – ar tai būtų gyvybingas prūdas ar nedidelis šaltinėlis.

Šalia vandens telkinio įrengti mini šviestuvai mes tikrą jaukumo bangą ant vandens kuria galėsite grožėtis kiekvieną vakarą praeidami pro vandens telkinį.

Kisi pagrindiniai sodo akcentai

Kitas dalykas, reikia įvertinti savo sodo bendrą vaizdą. Kas jūsų manymu yra svarbiausi elementai jame?

Ar tai jau minėtas vandens telkinys, galbūt daržovių lysvės ar vaismedžiai, tinkamas apšvietimas yra labai svarbus norint išryškinti tai kas svarbiausia sode.

Atėjus nakčiai, jūsų sodo pagrindas liks pastebėtas, o tiksliau, bus jo dėmesio centre.

Nereikia pabijoti pabūti kūrybiškais ir paeksperimentuoti su skirtingų šviesų paletėmis, galbūt atrasite kombinaciją kuri naktį į jūsų sodą privers pažvelgti kitaip ne tiks svečius, tačiau ir jus pačius?

Įvažiavimas

Tai dar vienas sodo elementas kuris atrodo iš pažiūros labai paprastas, tačiau yra be galo svarbus elementas ne tik praktine prasme, tačiau ir estetine.

Jaukus apšvietimas nustebins ir jaukiai nuteiks ne tik pirmą kartą namuose besilankančius svečius, draugus, tačiau ir jus pačius kuomet grįžtate pavargę po darbų.

Nereikia apsistoti ties paprastais apšvietimo žibintais nušviečiančiais kelią. Čia taip pat galima sau leisti paeksperimentuoti su skirtingomis paletėmis ir atrasti kombinaciją kuri maloniai nuteiks visus kas atvažiuoja pas jus.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 1

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite