Tinkamas buhalteris – kaip išsirinkti?

tinkamas buhalterisRenkantis žmogų kuris atliks jums svarbiausius finansinius skaičiavimus būtina atsižvelgti į daug faktorių norint operatyvaus bei kokybiško darbo, atlikto laiku ir išleidžiant tiek, kiek jūsų finansiniai ištekliai leidžia.

Šiame straipsnyje pateiksime būtent tai – 4 patarimus kaip pasirinkti tinkamą asmenį ar agentūrą kuri kompetentingai atliks savo pareigas.

Nustebsite sužinoję, jog samdyti buhalterines paslaugas teikiančią firmą, dauguma atvejų, kur kas labiau apsimoka nei pavienį asmenį.

Patarimai renkantis buhalterinę apskaitą atliekantį asmenį:

Atsižvelkite į buhalterio lokaciją

Priklausomai nuo to jūs norite kaip pageidaujate bendrauti su savo buhalteriais, lokacija yra vienas esminių dalykų renkantis apskaitą atliekantį žmogų.

Dabartiniais laikais, kuomet technologijos žymiai pagerino bendradarbiavimo sąlygas, jūsų finansinius reikalus tvarkantis asmuo nebūtinai turi būti tame pačiame mieste ar mikrorajone gyvenantis asmuo. Savo svarbiausius duomenis galite pateikti tiesiog internetu, nesivarginant dėl susisiekimo su tuo asmeniu.

Žinoma, bendradarbiavimas “online” tinka tik tuomet, jei jums pakanka tokio pobūdžio bendravimo. Pasirinkus tokį bendravimą, tikėkitės daug elektroninių laiškų, skambučių ar net vaizdo konferencijų bendraujant su savo buhalteriu.

Samdyti apskaitos įmonę tokiu atveju apsimoka dėl paprasčiausios priežasties: jūs būsite garantuotas, jog į jūsų žinutes visada bus atsakyta, kadangi įmonė visuomet turės atsakingą asmenį darbo vietoje.

Įsitikinkite, jog buhalteris dirba legaliai ir turi tą patvirtinančius sertifikatus

Kiekvienoje valstybėje galioja tam tikri įstatymai pagal kuriuos turi būti sertifikuota buhalterinė veikla. Oficialios institucijos tokiu būdu įtvirtina papildomą finansinę apsaugą ir užtikrina, jog pinigų neprarastų nei ji, nei pats žmogus, kuris kreipiasi į buhalterį apskaitos paslaugų.

Taigi jums šiuo atveju reikia įsitikinti, jog jūsų finansus tvarkantis asmuo turi tam reikalingą kvalifikaciją ir dirba visiškai legaliai. Žinoma, paprastoms operacijoms gali užtekti ir vidutinės kvalifikacijos asmens ar jūsų paties žinių. Tačiau jei kalbame apie didelio mąsto įmonę, operacijos yra sudėtingos ir rezultatai reikalingi iškart.

Kreipdamiesi į buhalterinės apskaitos įmonę jūs nušaunate du zuikus vienu metu – visų pirma, rizika, jog ji veikia nelegaliai yra beveik minimali, kadangi visos sertifikatų pažymos privalo būti pasiekiamos viešai.

Antra, esate garantuoti, jog vykstant auditui ar prireikus paskolos (t.y preciziškumo reikalaujančios finansinės operacijos), turėsite kvalifikuotus tam darbui asmenis, galėsiančius juos atlikti.

Įsitikinkite, jog buhalteris turi reikiamos patirties dirbti su jūsų srities įmone

Nepaslaptis, jog skirtingoms veiklos yra reikalingi ir skirtingi finansiniai skaičiavimai. Vienur taikomos lengvatos, kitur ne, kai kur reikia mokėti papildomų mokesčių valstybei ar jos inspekcijoms. Prieš samdydamiesi darbus atliksiantį žmogų, pasidomėkite ne tik paslaugų kaina, tačiau ir jo turima patirtimi dirbant su jūsų srities klientais.

Juk nuo to gali nukentėti ne tik jūsų darbuotojų algos, sumokėti mokesčiai, bet ir didėti kitų finansinių nesklandumų rizika. Užsisakant įmones paslaugas, jūs galėsite peržvelgti klientus su kuriais jie yra dirbę bei kreiptis konsultacijai, jeigu yra būtinybė. Taigi, rizika šiuo atveju yra kur kas mažesnė.

Patikrinkite atsiliepimus

Galiausiai, patikrinkite atsiliepimus apie įmonę ar žmogų kuris jums dirbs. Internete gausu tinklalapių kuriuos galima rasti atsiliepimų bei įvertinimų kaip įmonė atlieka savo darbą, bendrauja su klientais ir kokių tikslų pasiekti padeda.

Ne išimtis ir finansines paslaugas teikiančios įmonės. Samdantis pavienį asmenį, didesnė tikimybė, jog apie jį rasite mažiau informacijos viešai pateikiamuose šaltiniuose, todėl nerekomenduojame rizikuoti ir šiuo aspektu

Apibendrinant

Galima teigti, jog šie 4 patarimai gali būti panaudoti kaip esminiai, renkantis iš ties kvalifikuotą žmogų atlikti tokio pobūdžio. Kas taip pat aišku, jog institucijos samdymas yra žymiai saugesnis ir geresnius rezultatus užtikrinantis variantas.

Viena iš tokių įmonių – tmmc.lt, tai ne tik buhalterines apskaitos paslaugas, tačiau ir įmonių registravimus teikianti įmonė. Garantuojame, jog liksite patenkinti šios įmonės specialistų kvalifikacija bei patirtimi. Plačiau apie buhalterines paslaugas galite skaityti čia.

Svarbiausia, žinoti ko norite ir rasti tam tinkantį asmenį.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Finansai
Taip Pat Skaitykite