Apie ką yra serialas “Sostų karai”?

serialas Sostų karai

Serialas Sostų karai (angl. „Game of Thrones“) – abejingų nepaliekantis fantastinis serialas apie magiškus viduramžius. Šis serialas tapo kultūriniu reiškiniu ir vadinamas vienu iš populiariausių serialų per paskutinį dešimtmetį. Kai kurie kritikai linkę laikyti šį serialą itin geros kokybės, kuris nenusileidžia net geriausiems Holivudo filmams. Tai apie ką gi šis serialas.

Sostų karų siužetas

Šis serialas įtraukia savo neįtikėtina aplinka, magiškais gyvūnais, įspūdinga gamta. Taip pat ypač charakteringi personažai į kurių gyvenimus ir dramas neįmanoma ne įsitraukti. Šis serialas yra puikus būdas pabėgti trumpai nuo realybės.

Serialą „Sostų karai” online galite žiūrėti čia →

Pirmoji siužeto linija – sostų karai

Pirmoji siužeto linija sukasi fikciniame pasaulyje Vesterose (angl. Westeros) – Septyniose karalystėse, kuris susideda iš dviejų žemynų. Šiame pasaulyje vyksta įnirtinga kova dėl Septynių karalysčių geležinio sosto paveldėjimo tarp kelių kilmingų šeimų. Trys pagrindinės dėl sosto kovojančios šeimos – Starkai iš Vinterfelo, Lanisteriai iš Kasterli Roko ir Baratijonai iš Dragonstouno.


Užkariavus Geležinį sostą – ta šeima valdys visas Septynias karalystes. Serialo pirmojo sezono pradžioje besikeičiant valdančioms šeimoms, kitoms šeimoms pradeda kilti įtarimai, kad po Baratijonų šeimos valdymo laikotarpio atėjusi į valdžia Lanisterių šeima užėmė postą nelegaliai ir taip prasideda pagrindinė siužeto linija – Sostų karai tarp kilmingųjų šeimų.

Antroji siužeto linija – tremtinio sugrįžimas

Antroji siužeto linija vyksta kitoje vietoje – Esoso krašte. Tai itin negailestingas kraštas, kurios didžioji dalis dengia dykuma. Šioje žemėje Targarian šeimos įpėdinė, kurios šeima Geležinį sostą užėmė iki Baratijonų atėjimo. Ji nusprendžia, pasitelkusi savo armiją, grįžti į Vesterosą ir atsiimti sostą.

Trečioji siužeto linija – Didžioji siena

Trečioji siužeto linija sukasi aplink Vesteroso žemyno šiaurėje stūksančią ledinę Didžiąją sieną, kuri saugo Vesteroso žmones nuo pavojų, pavojingų magiškų būtybių ir itin atšiaurių klimato sąlygų. Šioje siužeto linijoje pagrindinį vaidmenį atlieka Starkų šeimos galvos nesantuokinis sūnus, kuris ieškodamas gyvenimo prasmės tampa Didžiosios sienos saugotoju.

Kokiam žiūrovui skirtas serialas Sostų karai?

Serialas Sostų karai persunktas intrigų, politikos, strateginių žaidimų, žiaurumo ir kraujo. Bet taip pat magijos, nematytų magiškų būtybių. Tai skirta žiūrovui, kuris nevengia filmų su perpintomis siužeto linijomis, ilgomis istorijomis ir gyvenimu fantastiniame pasaulyje. Tai serialas, kurio nepatartina žiūrėti jautresnės sielos žmonėms.

Pabaigai
Tai serialas tiems, kuriems patinka fantastika, išgalvoti pasauliai, drama ir politiniai žaidimai. Tai serialas tikriems fantastinių serialų gurmanams – kur kokybė susitinka su magija.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 5 / 5. Balsų skaičius: 4

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite