Netaisyklingas sąkandis. Ką daryti?

netaisyklingas sąkandis ką darytiDantų sąkandis, paprastai tariant yra mūsų dantų sukandimo normalioji padėtis.

Verta pabrėžti, jog mūsų sąkandis gali būti tiek taisyklingas, tiek netaisyklingas. Jei mūsų dantų pozicija yra tokia kokia turėtų būti – tuomet lengviau kvėpuosime, turėsime geresnę dantų sveikatą ir apskritai galėsime jausti mažiau diskomforto gyvenime.

Tiesa, įvairios sąkandžio ydos yra viena iš dažniausiai pasitaikančių dantų problemų. Ortodontija ir jos paslaugos gali būti puikus būdas spręsti įvairias problemas dėl dantų padėties.

Taigi šiandien – plačiau apie ortodontinį gydymą ir jo naudą žmonėms turintiems sąkandžio problemų.

Kaip sąkandis kankina žmones nuo vaikystės?

Įvairios dantų problemos, jeigu tinkamai su jomis nesitvarkome nuo vaikystės, gali pasirodyti labai anksti. Pirminės problemos gali pasireikšti susilpnėjusiomis dantenomis, skylėmis dantyse ir t.t.

Tačiau viena iš dažniausių problemų pasireiškianti vaikystėje taip pat gali būti ir netaisyklingas sąkandis. Daugelis žmonių net nesusimąsto, koks tai opus dalykas gali būti. Kreivi dantys nuo pat vaikystėje bus verčia drovėtis savo šypsenos, skatina nepasitikėti savimi, trukdo kvėpuoti ir netgi priveda prie pačių dantų sugedimo.

Ortodontinis gydymas – išeitis sprendžiant sąkandžio problemas. Tam tikrų funkcinių preparatų pagalba, galima visiškai ištaisyti susiformavusias dantų ir žandikaulio deformacijas. Jei pastebite, jog jūsų vaikas turi netaisyklingą sąkandį ar panašias ortodontines problemas, patartina kuo anksčiau kreiptis į ortodontą bent jau konsultacijai.

Užsirašyti vizitui galite atlikti čia –> odontologijos klinika Vilniuje Domus Dentes.

Specialistas, išsamiai įvertinęs situaciją galės geriausiais pasakyti kokio tipo gydymas tiks norint sugrąžinti dantis į reguliarią poziciją. Jei dantys yra taisomi ankstyvoje vaikystėje, paprastai padėčiai sutvarkyti pilnai užtenka breketų. Pastaruosius galima labai patogiai nešioti, o dantims ypatingos priežiūros nereikia, kadangi juos valantis juos galima nusiimti.

Ar įmanoma dantis susitvarkyti vėliau gyvenime?

Kiekvienas ortodontijos specialistas patartų žmogui sąkandžio problemas tvarkytis kaip įmanoma anksčiau – tai yra vaikystėje ar paauglystėje. Taip yra dėl to, jog gydymas yra kur kas paprastesnis tokiame amžiuje ir trunkantis mažiau.

Tačiau, net jei esate suaugusis – nusiminti neverta. Modernių odontologinių priemonių dėka, sąkandį galima taisyti net ir vyresnio amžiaus žmonėms. Toks gydymas galbūt užtruks ilgiau ir bus kiek sudėtingesnis, tačiau priešingai nei mano daugelis, galės pilnai sutvarkyti jūsų dantis.

Galima garantuoti, jog pozityvius pokyčius pastebėsite iškart pasibaigus gydymo procedūrai. Daugiau nebereikės slėptis ir kompromituotis dėl prastos dantų būklės, šypsenos ar kreivų dantų.

Turint omenyje, kokius drastiškus pokyčius gali atnešti vos keletas procedūrų pas ortodontą, šią procedūrą apsimoka atlikti kiekvienam.

Pabaigai

Straipsnyje aptarėme ortodontiją ir tai kokią reikšmę gali turėti tokio tipo gydymas žmonėms. Nors kreivų dantų ar blogo sąkandžio problema gali laisvai iškilti ir pasirodyti dar vaikystėje, ją galima taisyti net ir kai žmogus yra vyresnio amžiaus.

Tiesa, ortodontas jums patars pradėti tokio tipo gydymą kaip įmanoma anksčiau, vaikystėje ar paauglystėje, kadangi jauno žmogaus žandikaulis ir dantys gali būti žymiai paprasčiau tvarkomi ir transformuoji, gydymas šiuo atveju bus kur kas paprastesnis ir trumpesnis nei suaugusiems.

Suaugusiųjų atveju, jau truks keletą metų trunkantis gydymas nešiojant breketus, dar kitaip žinomus kaip neišimamus ortodontinius preparatus. Jų principas – metalinės veržlės pagalba spausti dantis ir žandikaulį į taisyklingą vietą.

Tam, kad nesikankinti patiems ir padėti tokias problemas išspręsti savo vaikams, ortodontinį gydymą tikrai apsimoka pradėti kaip įmanoma anksčiau. Kiekvienas žmogus po šios procedūros vėl galės džiaugtis susigrąžintu gyvenimo komfortu, lengvesniu kvėpavimu ir puikiai atrodančiais dantimis.

Domus Dentes kliniką Vilniuje rasite adresu: Vytauto g. 46

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!