Etiketas arba kaip išvengti biuro karų

zarkoperfurme

Kaip dažnai atėję į biurą net nesusimąstome apie tai, kad čia privalu laikytis tam tikrų elgesio taisyklių. Dvasių kupinas pokalbis, skambūs asmeniniai pokalbiai mobiliuoju telefonu, sielos draskymas ir skambėjimo signalo girdėjimas telefone – galima ilgai išvardinti.

Daugelis sakys: ne, tai ne apie mus. Ir tu žiūrėk. Jei jums nutiko kažkas panašaus ir jūs jau beveik susitaikote su tuo, žinokite, kad yra būdų, kaip pasukti bangą, padaryti atmosferą jaukesnę, biure patogesnę, o personalą kultūringesnį. Ir čia pagrindinė paslaptis – pradėti nuo savęs.

Geriausi kvepai ofisui Zarkoperfurme, kuriuos galite įsigyti Beauty24.lt parduotuvėje→

Slaptos elgesio biure taisyklės

Daugumoje įmonių įmonės kodekse yra taisyklės, nustatančios priimtinus elgesio standartus. Paprastai jie reguliuoja bendravimą su klientais, darbuotojų išvaizdą, darbo dienos pradžios ir pabaigos laiką, santykius su aukštesne vadovybe.

Tačiau sunku įsivaizduoti, kad įmonės kodekse bus nurodyta, ką reikia tvarkyti po saves bendroje virtuvėje, nešildyti stipriai kvepiančio maisto mikrobangų krosnelėje ir pan. n. Tai numatytasis nustatymas. Bet, deja, būtent šios, kaip daugelis sako, smulkmenos yra pamirštamos ir dažniausiai negerbiamos. Štai kodėl taip svarbu subtiliai perteikti slaptas taisykles visiems be išimties darbuotojams.

Taigi, ką pirmiausia reikėtų pabrėžti tarp slaptų elgesio taisyklių? Pirma, visada pasisveikinkite su kolegomis. Daugelis to nepaiso. Čia reikia nepamiršti, kad pavaldinys visada pasisveikina pirmas, išimtis, kai vadovas įeina į patalpą, kurioje dirba pavaldiniai. Pirmasis vyras sveikinasi su moterimi, jaunesnis – su vyresniuoju.

Antra, laikykitės lankymosi pas kolegas, kurie dirba kituose biuruose, taisyklių. Į patalpą galima įeiti nesibelsdamas, taip pat galima atsisėsti nelaukiant kvietimo, bet tik po to, kai atėjai atsisėsti. Trečia, jūsų darbalaukis yra tvarkingas. Leidžiamos šeimos ar artimųjų nuotraukos, kiti malonūs daiktai ar suvenyrai. Tačiau nepulkite į kraštutinumus. Ir dar viena svarbi detalė: niekada nieko neimkite nuo kolegų stalo be leidimo!

Toliau siūlau išsamiau apsvarstyti, kaip teisingai naudotis mobiliuoju telefonu biure, ką reikia atsiminti renkantis mėgstamų kvepalų buteliuką prieš einant į darbą, kaip padaryti komplimentą, kad jis būtų maksimalus. vertė. efektyviai ir tuo pačiu neįsižeisti, taip pat kaip juokauti, kad neįžeistų kolegų jausmų.

Mobilusis etiketas

Mobilieji telefonai tvirtai įsiliejo į mūsų gyvenimą, todėl sunku nuvertinti tokio bendravimo patogumą. Tačiau daugelis neįtaria, kad naudojantis mobiliuoju telefonu būtina laikytis ir etiketo taisyklių. Taigi, apie biurą. Pirma ir svarbiausia taisyklė, beje, gana paprasta – eidami į biurą išjunkite telefono garsą (galite palikti tik vibracijos signalą).

Kolegoms nereikia klausytis jūsų nuostabaus skambėjimo signalo keletą minučių, kol jūs, pavyzdžiui, kur nors vykstate. Tas pats pasakytina ir apie klaviatūros garsą jūsų telefone. Jį taip pat reikia išjungti. Rašymas lydimas garso signalų neigiamai veikia šalia esančių kolegų nervų sistemą ir atitinkamai jų požiūrį į jus.

Atminkite, kad asmeniniai pokalbiai telefonu yra netinkami darbe. Visada išeikite iš biuro aptarti asmeninių reikalų. Jei išgirsite skambinant kolegą ir jo nėra, nekelkite ragelio. Be to, nemėginkite matyti, kas skambina. Kai asmuo grįš, pasakykite jam, kad jis praleido skambutį. Galite paimti kažkieno telefoną, kad nutrauktumėte skambutį arba išjungtumėte garsą, tik jei tai tikrai trukdo kitiems žmonėms.

Pietaudami su kolegomis nežiūrėkite visą laiką į telefoną, taip pat susirašinėkite su kuo nors. Jei telefonas suskamba, pakelkite ragelį ir pasakykite, kad perskambinsite vėliau. Jei negalite ignoruoti skambučio, kalbėkite tyliai ir trumpai, kad netrukdytumėte kolegoms.

Kvepalai ir biuras – patarimai moterims ir ne tik

Biure kvepalai nebėra individualaus įvaizdžio detalė – jie sukuria atmosferą, kurioje, tarkime, skyriaus darbuotojai turi dirbti visą dieną. Todėl, pasiimdami mėgstamų kvepalų buteliuką, pagalvokite, ar aromatas bus patalpintas biure, jei kas nors yra alergiškas šiems kvapams. Primenu, kad darbe nereikėtų naudoti kvepalų, kuriuose vyrauja muskuso, sandalmedžio, pačiulių ir saldžių gėlių natos. Darbui geriau orientuotis į neutralius, gaivius, žolelių, vaisių, citrusų aromatus.

Dirbant rekomenduoju netepti kuo daugiau mėgstamų kvepalų. Visų pirma, reikėtų mažiau dūsti ryte, nes dienos pradžioje žmogus jautresnis dirgikliams nei pabaigoje. Antra, pripratę prie savo kvapo jo nebejausite, o kolegoms ryškus aromatas gali tapti nuolatiniu dirginimo šaltiniu.

Metų sezonas taip pat svarbus renkantis kvepalus. Pavyzdžiui, pavasarį ir vasarą geriau rinktis lengvesnio ir gaivesnio kvapo kvepalus. Be to, šiais metų laikais pakyla bendras nervų sistemos tonusas, pablogėja uoslė, todėl reikia mažiau dusti, o per karščius reikėtų visiškai atsisakyti kvepalų.

Beje, einant vakarieniauti kvepalų nereikėtų gaivinti. Kvapas ir skonis yra glaudžiai susiję, o stiprus pirmųjų natų aromatas gali pakeisti jūsų skonio pojūčius ir taip sugadinti mėgstamų patiekalų malonumą.

Komplimentai kolegoms: kaip nepakliūti į bėdą

Komplimentai yra tikras menas. Reikia atsiminti du svarbius dalykus. Komplimentas turi būti nuoširdus ir teisingas. Prieš sakydami žodžius, įsivaizduokite, kokiu tonu tai darysite. Sutikite, pro sukąstus dantis pasakytas komplimentas skamba labai abejotinai. Taip pat verta atkreipti dėmesį į veido išraišką, tai yra, ji turi atitikti ištartus žodžius.

Kad komplimentas duotų maksimalų efektą, rekomenduoju pasakyti, kas patinka ir paaiškinti kodėl. Jei norite sustiprinti žodžius, pirmiausia kreipkitės į asmenį vardu. Pavyzdžiui, „Olga, tu visada taip sumaniai renki priedus. Kiekvienas jūsų vaizdas yra originalus!

Jei norite ko nors paklausti kolegos, bet nežinote, kaip geriausia tai padaryti, pradėkite nuo komplimento-pagyrų ir tik tada pateikite prašymą. Ir komplimentas bus teisingas, o prašymas – neįkyrus. Pavyzdžiui, „Jums taip gerai sekasi analizuoti kandidatų gyvenimo aprašymus. Paaiškinkite man, prašau, pagrindinius dalykus.

Jei norite ką nors pagirti už darbą, įsitikinkite, kad pagyrimai nenurodo klaidų ar trūkumų. Pagyros kartu su kritika gali atsiliepti. Pavyzdžiui, „Gerai visiems, kurie atliko konkurentų analizę. Tik mums to nereikėjo“, „Statistika puiki! Bet, deja, ji klysta.

Kaip juokauti darbe

Su anekdotais biure reikia būti itin atsargiems. Nepamirškite, kad kiekvienas turi skirtingą humoro jausmą, jau nekalbant apie saviironiją. Tai, kas vienam atrodo juokingas pokštas, kitas – įžeidimas. Todėl neturėtumėte leisti šarminio humoro ir lengvabūdiškumo, net jei tai yra neatsiejama jūsų įprasto pokalbio savybė ir esate juokdarys.

Nesityčiokite iš žmogaus asmenybės, geriau pajuokaukite apie atskirą charakterio bruožą, konkretų poelgį, pasisakymą. Nejuokink kolegų pavardžių, jų ligų, kompleksų, fizinio silpnumo. Neleiskite vulgarumo ir grubumo, žmonės netaktiškumą suvokia skausmingai. Neironizuokite dėl nevalingos vieno iš kolegų klaidos, tokie juokeliai gali įskaudinti, sukelti konfliktą.

Beje, daugelis mėgsta ironizuoti ir kaustiškai erzinti kitus darbuotojus, tačiau stabdo bet kokius jiems skirtus juokelius. Tai netiesa. Būkite pasirengę, kad jie padarys tą patį už jus. Gebėjimas juoktis iš savęs taip pat yra menas, kurį tikrai gali įvaldyti tik stiprios minties asmenys.

Šaltinis: https://www.beauty24.lt

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Darbas
Taip Pat Skaitykite