Renkamės nešiojamą kompiuterį: ką dažnai pamiršta pirkėjai?

Renkantis kompiuterį tenka atkreipti dėmesį į nemažai parametrų, todėl nejučia apsisuka galva. Arba susuka pardavėjai suokdami apie greitą procesorių, milžiniškus kiekius talpinantį kietąjį diską arba vaizdo plokštės galingumą. Tačiau kokie parametrai lieka nustumti į tolimiausią kampą neįvertinant jų svarbos? Todėl aptarsime kelis svarbius parametrus ir priminsime, kuo jie yra svarbūs.

Nešiojamo kompiuterio svoris

Nešiojamų kompiuterių savininkai skirstomi į du tipus. Pirma, tie kurie daugiausia naudoja kompiuterį namuose, o antra, tie kurie kompiuterį daug kur nešiojasi (pvz. daug keliauja ar vyksta su kompiuteriu pas klientus, į darbą ar pan). Taigi pirmai kategorijai žmonių svoris nėra aktualus, kadangi namuose, ant stalo stovintis kompiuteris gali sverti tiek 10, tiek 3 kg – jis vis tiek ten pat stovės. Tačiau keliaujantiems svoris turėtų tapti svarbiu kriterijumi. Standartiškai kompiuteris sveria nuo 1 iki 4 kg. O tai jau didelis skirtumas, kuomet lagamine skrydžio metu kiekvienas kilogramas yra brangus, ar reikia sunkų kompiuterį rankoje kasdien nešti į penktą aukštą. Beje, pigūs kompiuteriai būna sunkesni, neoptimizuoti ir neorientuoti į lengvumą. Taigi, pirkdami kompiuterį nustatykite prioritetus ir pasirinkite optimalų svorį.

Akumuliatoriaus veikimo trukmė

Akumuliatoriaus veikimo trukmė turi būti aktuali tiems, kurie daug keliauja arba naudoja kompiuterį tokiose vietose, kur nėra galimybės prisijungti prie elektros lizdo. Pavyzdžiui, studentams, kurie keliaudami prieš savaitgalį į gimtinę, nori pasidaryti namų darbus autobuse, nėra galimybės turėti elektrą. Tačiau galingas akumuliatorius gali leisti kompiuteriui veikti ir 7 valandas, kas labai naudinga. Senesni kompiuteriai su silpnu akumuliatoriumi dažniausiai tampa „laidiniais“ t.y. priklausomais nuo elektros tiekimo.

USB jungtys

Tai dalykas, kurio niekas neskaičiuoja, tačiau perkant nedidelį kompiuterį, kurio korpusas išnaudotas optimaliai, nėra daug USB jungčių. O jei naudojate daug prietaisų, kurie jungiasi per USB – susidursite su sunkumais . USB jungtį dažniausiai naudoja wireless įrenginiai (pele, klaviatūra), prijungtas spausdintuvas, skeneris, fotoaparatas ir pan. Todėl jei jungiate daug prietaisų, paskaičiuokite ir USB jungtis. Žinoma, tai nėra tragedija, galima naudoti ir USB šakotuvus, tačiau daugelis linkę naudoti korpuse esančias jungtis.

Patogūs klaviatūros mygtukai

Skirtingi nešiojamų kompiuterių gamintojai, naudoja skirtingus klaviatūros mygtukų dizainus, formas, tad ir pirštais spaudomi mygtukai yra skirtingi. Vieniems patinka labiau iškilę sunkesni, kiti mėgsta minkštesnius. Todėl pirk kompiuterį išbandęs klaviatūrą.

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!